תמלול הקלטות – האם זה שירות שניתן להפוך לדיגיטלי

איש תרגום
תוכן העיניים

תמלול הקלטות ובאופן כללי קבצי סאונד הפך לפופולארי יותר בעקבות ובגלל נגיף הקורונה שפקד אותנו ושינה את האופן שבו אנחנו עורכים פגישות עסקים, לומדים תארים או קורסים ובטח את האופן שבו אנחנו צורכים ומנגישים ידע לסביבה.
אם כך, יש צורך להסביר על התופעה שהפכה שכיחה מאוד בקרב הציבור ולהנגיש את הסוגים השונים של תמלול הקלטות.

 

מהם ההבדלים העיקריים בין תמלול דיגיטלי לתמלול אנלוגי

בעבר, לפני שהשירות הפך פופולרי כל כך, לא הייתה הפרדה בין הטכנולוגיות השונות, לפחות לא בתחום התמלול המקצועי. רוב ההקלטות נעשו באמצעות טכנולוגיה אנלוגית. לכל הקלטה היה מכשיר שמטביע את הסאונד המוקלט. המתמלל היה מנגן את ההקלטה וכך הוא היה יכול להתחיל בפעולת התמלול. כיום, אנחנו מקליטים בצורה דיגיטלית, ואין צורך בקלטות מוחשיות, מה שהביא לשינוי שיטת ההקלטות.

 

סוג שירותי התמלול

תמלול פרטי

סוג ואופי התמלול משתנה בהתאם לצורך של אותו אדם המבקש אותו. כלומר, צרכים שונים מולידים פורמטים ומסמכי תמלול שונים המתאמים לאופי ההקלטה וצורכייה הממשיים. לדוגמא, ישנם חברות וגופים ציבוריים מבקש לתמלל הקלטות של ישיבות רבות משתתפים, וישנם גם צרכניים שהם סטודנטים המבקשים לתמלל הקלטות של קורסים והרצאות בזום.

 

תמלול עסקי

בתחום העסקי שירותי התמלול מתבצעים בדגש ושימת לב להקלטה וכמובן למימד התיעודי שיש בה. כאשר צורכן העיקרי של חברות גדולות וגופים ציבוריים וממשלתיים הוא תמלול של ישיבות דריקטוריון ומטה, והצורך בתמלול נובע מ2 סיבות עיקריות. הראשונה, היא הנגשת הלך השיחה לשאר החברה (כחוקים\ נהלים\ שינויים וכו'). והשנייה היא תיעוד חוזי של דברים שנאמרו בין שותפים או אנשי צוות. כלומר, בעת הצורך יהיה תיעוד של החוזה בעל פה שלהם ובכך אם אחד מהצדדים יפר אותו, אותה הקלטה יכולה לשמש כראייה בבית משפט (בצירוף של תמלול שלה כמובן).

 

הקלדת מסמכים

תפקידו של מסמך התמלול הוא לאגד לכדי מסמך אחד מסמכים או הקלטות ארוכות ומסורבלות ובכך להנגיש את היכולת למצוא דברים שנאמרו או נושאים שעלו בשיחה.

 

איך קובעים תעריף תמלול

איך תדעו אם ההצעה שקיבלתם משתלמת, ובכלל על פי מה בוחרים חברת תמלול או קלדנות?
בכדי להבין איזו חברה הכי מתאימה ישנם כמה שלבים, השלב הראשון למלא את הטופס וקבל הצעת מחיר. הטופס מכיל נושאים וקטגוריות שונות כמו: דחיפות התמלול (מה הדד ליין), כמות האנשים המושמעים בהקלטה, צורך התמלול – לאיזו מטרה הוא נועד ומה הצורך בו. עוד דבר הוא איכות ההקלטה שיש ברשותכם. נכון, לחברות תמלול יש את הטכנולוגי להגביר ולשפר את איכות הסאונד בקובץ המוקלט שאותו שלחתם. אך תהליך זה לוקח זמן ועולה יותר כסף. לכן, כשנפנה לבדוק חברת הקלטות ונערוך סקר שוק, נבחין שכל מקרה לגופו ואין להשוות.

 

תדר

חברת קידום אתרים
מבית עשהאל דרייר בע"מ

אנו חברה שיודעים לקדם אתרים ולהגיע למקום הראשון בכל נישא ובכל תחרות, החברה בהובלת עשהאל דרייר אחד המובילים בתחום קידום אתרים במדינת ישראל.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
אין מספיק תנועה באתר?
כנראה שכמה קישורים ישפרו את המצב!
שירות דיגיטלי
מדריכים דיגיטליים
מדוע IT חשוב לעסקים

בשנים האחרונות העולם ובייחוד הטכנולוגיה מתפתחים במהירות אדירה. עסקים שרוצים להצליח, מחויבים לעמוד בקצב התפתחות הטכנולוגיה. אולם, מאד קשה לנהל עסק ובמקביל לנהל את המרחב

טלפון
מדריכים דיגיטליים
יתרונות בטלפון נוקיה 225

תאמינו או לא אבל גם בין מכשירי המקשים יש הנחשבים יותר או פחות, לכל מי שמחפש טלפון לשיחות והודעות בלבד עבור שימוש בטלפון כשר, טלפון

מכשיר סלולר
מדריכים דיגיטליים
איך מספר וירטואלי יעזור לך בעסק

חלק מהותי בפתיחת עסק, הוא פרסומו ושיווקו לכלל האוכלוסייה. המטרה היא שהקהל יכיר את המוצר, וירכוש אותו. ללא הכרה במוצר, לא משנה מה טיבו, לא