תמלול הקלטות – האם זה שירות שניתן להפוך לדיגיטלי

איש תרגום
תוכן העיניים

תמלול הקלטות ובאופן כללי קבצי סאונד הפך לפופולארי יותר בעקבות ובגלל נגיף הקורונה שפקד אותנו ושינה את האופן שבו אנחנו עורכים פגישות עסקים, לומדים תארים או קורסים ובטח את האופן שבו אנחנו צורכים ומנגישים ידע לסביבה.
אם כך, יש צורך להסביר על התופעה שהפכה שכיחה מאוד בקרב הציבור ולהנגיש את הסוגים השונים של תמלול הקלטות.

 

מהם ההבדלים העיקריים בין תמלול דיגיטלי לתמלול אנלוגי

בעבר, לפני שהשירות הפך פופולרי כל כך, לא הייתה הפרדה בין הטכנולוגיות השונות, לפחות לא בתחום התמלול המקצועי. רוב ההקלטות נעשו באמצעות טכנולוגיה אנלוגית. לכל הקלטה היה מכשיר שמטביע את הסאונד המוקלט. המתמלל היה מנגן את ההקלטה וכך הוא היה יכול להתחיל בפעולת התמלול. כיום, אנחנו מקליטים בצורה דיגיטלית, ואין צורך בקלטות מוחשיות, מה שהביא לשינוי שיטת ההקלטות.

 

סוג שירותי התמלול

תמלול פרטי

סוג ואופי התמלול משתנה בהתאם לצורך של אותו אדם המבקש אותו. כלומר, צרכים שונים מולידים פורמטים ומסמכי תמלול שונים המתאמים לאופי ההקלטה וצורכייה הממשיים. לדוגמא, ישנם חברות וגופים ציבוריים מבקש לתמלל הקלטות של ישיבות רבות משתתפים, וישנם גם צרכניים שהם סטודנטים המבקשים לתמלל הקלטות של קורסים והרצאות בזום.

 

תמלול עסקי

בתחום העסקי שירותי התמלול מתבצעים בדגש ושימת לב להקלטה וכמובן למימד התיעודי שיש בה. כאשר צורכן העיקרי של חברות גדולות וגופים ציבוריים וממשלתיים הוא תמלול של ישיבות דריקטוריון ומטה, והצורך בתמלול נובע מ2 סיבות עיקריות. הראשונה, היא הנגשת הלך השיחה לשאר החברה (כחוקים\ נהלים\ שינויים וכו'). והשנייה היא תיעוד חוזי של דברים שנאמרו בין שותפים או אנשי צוות. כלומר, בעת הצורך יהיה תיעוד של החוזה בעל פה שלהם ובכך אם אחד מהצדדים יפר אותו, אותה הקלטה יכולה לשמש כראייה בבית משפט (בצירוף של תמלול שלה כמובן).

 

הקלדת מסמכים

תפקידו של מסמך התמלול הוא לאגד לכדי מסמך אחד מסמכים או הקלטות ארוכות ומסורבלות ובכך להנגיש את היכולת למצוא דברים שנאמרו או נושאים שעלו בשיחה.

 

איך קובעים תעריף תמלול

איך תדעו אם ההצעה שקיבלתם משתלמת, ובכלל על פי מה בוחרים חברת תמלול או קלדנות?
בכדי להבין איזו חברה הכי מתאימה ישנם כמה שלבים, השלב הראשון למלא את הטופס וקבל הצעת מחיר. הטופס מכיל נושאים וקטגוריות שונות כמו: דחיפות התמלול (מה הדד ליין), כמות האנשים המושמעים בהקלטה, צורך התמלול – לאיזו מטרה הוא נועד ומה הצורך בו. עוד דבר הוא איכות ההקלטה שיש ברשותכם. נכון, לחברות תמלול יש את הטכנולוגי להגביר ולשפר את איכות הסאונד בקובץ המוקלט שאותו שלחתם. אך תהליך זה לוקח זמן ועולה יותר כסף. לכן, כשנפנה לבדוק חברת הקלטות ונערוך סקר שוק, נבחין שכל מקרה לגופו ואין להשוות.

 

תדר

חברת קידום אתרים - סמל
חברת קידום אתרים

אנו חברה שיודעים לקדם אתרים ולהגיע למקום הראשון בכל נישא ובכל תחרות, החברה המובילה בתחום קידום אתרים במדינת ישראל.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
אין מספיק תנועה באתר?
כנראה שכמה קישורים ישפרו את המצב!
מרשתת
מדריכים דיגיטליים
איך לבחור ספק אינטרנט עם מסלול משתלם

אינטרנט הפך לדבר שלא ניתן לחיות בלעדיו. מאז המצאתו בשלהי המאה הקודמת, הפופולריות של האינטרנט רק הולכת וגדלה, עד שכיום, בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים,

תוכן מאובטח
מדריכים דיגיטליים
מתי נצטרך פתרונות מחשוב לעסק?

בכל עסק, המחשוב והרשתות תופסות לא מעט מקום. העובדה שאנחנו עובדים מול לקוחות במקומות שונים, עובדים רבים ומשלוחים דורשת מאיתנו זמינות מלאה ויכולת לעבוד בצורה

איש שיווק
מדריכים דיגיטליים
4 טיפים לבניית אתר מכירה אונליין

בעבר, אלו שרצו לקדם מוצרים, תוכן או שירות מסוים, עשו זאת באמצעים שכמעט חלפו מהעולם. קידום דרך עיתונים, פליירים ונציגי מכירות פרונטליים, פעם רק כך