היסטוריית האינסטגרם – אינסטגרם מאז ועד היום

אייקונים
תוכן העיניים

אינסטגרם זו אפליקציה חינמית אמריקאית שמטרתה לשתף תמונות וסרטוני וידאו קצרים.

אינסטגרם היא אחת מהרשתות החברתיות הפופולאריות ביותר ובאמצעותה אפשר לעקוב אחרי משתמשים אחרים.

מעבר לאפשרות הפשוטה של להעלות תמונות ולצפות באחרים, האפליקציה מאפשרת להוסיף פילטרים שמשדרגים את נראות התמונה או האנשים בתמונה.

 

ההיסטוריה של האינסטגרם

בשנת 2010 בסן פרנסיסקו, ממש תוך כדי פיתוח יישום אחר, נוצרה אפליקציית אינסטגרם. המפתחים של היישום המקורי, קווין סיסטרום ומייק קריגר, רצו לפתח אפליקציה של שירותים מבוססי מיקום אולם הבינו כי השירות שתיכננו כבד ומסורבל ועליהם להתמקד בתחום אחד. כחלק מתהליך זה הם ניסו להתמקד באפשרות צילום והעלאת תמונות בזמן אמת, ליישום הזה הם בחרו לקרוא "אינסטגרם".

 

מקור השם

תוהים מה מקור השם? השניים רצו להדגיש את המיידיות שבה אפשר לצלם תמונה ולשתף אותה, לכן הם בחרו לכלול את המילה "instant". ביחד עם המיידיות היה חשוב להדגיש שמדובר באפליקציה שמעבירה מסרים, ממש כמו מברק, ולכן החלק השני של השם מבוסס על המילה "telegram". שני אלו הובילו לשם של האפליקציה שכולנו מכירים – אינסטגרם.

 

השלבים הראשונים

מרגע ההחלטה, פיתוח האפליקציה החדשה ארך פחות מחודשיים, זאת מכיוון שרוב התשתית היתה קיימת מפיתוח אפליקציות דומות. כבר בסוף שנת 2010, היישום הושק למכשירי אפל השונים. במהלך החודשים הראשונים של פעילות האפליקציה, אינסטגרם דיווחה על מיליון משתמשים. שנה לאחר מכן, היו כבר 5 מליון משתמשים ומהר מאוד האפליקציה חצתה את רף 10 מליון משתמשים. בשנת 2012, נוספה האפשרות להפעיל את האפליקציה במכשירים אשר מבוססים מערכת ההפעלה אנדרואיד ובעקבות כך ב-2014 דווח על 200 מליון משתמשים רשומים.

 

הרכישה על ידי פייסבוק

בחודש אפריל 2012, הרשת החברתית הגדולה ביותר, פייסבוק, הודיעה כי היא קונה את חברת אינסטגרם, שבאותה העת כללה רק 13 עובדים. סכום הרכישה עמד על מיליארד דולרים. עקב הרכישה, נוספה אפשרות העלאת סרטונים בני 15 שניות.

 

ההיסטוריה של הסטורי

בקיץ 2016, אינסטגרם השיקה את האפשרות ליצור העלאת "סטוריז". מטרת הפיצ'ר היא לשתף רגעים יומיומיים, שנמחקים תוך 24 שעות. תחילה היישום הזה לא היה פופולארי, אולם כיום הוא מהווה את השימוש המרכזי באפליקציה כשעיקר הפעילות סובבת סביב הפיצ'ר הזה. למעשה, הסטורי מעניק תחושת "מאחורי הקלעים" לעוקבים וחושף את מה שקורה בחיים האמיתיים. לפי הנתונים הרשמיים של החברה יותר מחצי מהמשתמשים מעלים רגעים מחייהם בתדירות יומיומית. עם השנים נוספו אפשרויות עריכה ופילטרים לפיצ'ר זה.

 

גירסה בעברית

בשנת 2017, נוספה לאפליקציה תמיכה מלאה לעברית זאת לאחר שכמות המשתמשים באפליקציה הגיעה למאות אלפים.

 

סוף הדרך של המייסדים

לקראת סוף שנת 2018, הודיעו המייסדים של האפליקציה, כי החליטו לפרוש מהחברה ובמקומם מונה אדם מוסרי לעמוד בראש פעילות אינסטגרם.

 

איש דיגיטל

חברת קידום אתרים - סמל
חברת קידום אתרים

אנו חברה שיודעים לקדם אתרים ולהגיע למקום הראשון בכל נישא ובכל תחרות, החברה המובילה בתחום קידום אתרים במדינת ישראל.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
אין מספיק תנועה באתר?
כנראה שכמה קישורים ישפרו את המצב!