4 חוקים שלא הכרתם במשחקי הפוקר השונים

משחקי פוקר
תוכן העיניים

 

משחקי הפוקר כוללים מגוון עצום של חוקים ואסטרטגיות. חלק מהחוקים ידועים היטב, אך אחרים פחות מוכרים לשחקנים, במיוחד למתחילים. אי הבנה של חוקים אלה יכולה לגרום לבלבול, תסכול ואף הפסד כספי. מאמר זה מציג 4 דוגמאות לחוקי פוקר פחות מוכרים שכדאי להכיר לפני שמתחילים לשחק.

 

1: חוק ה-String Bet

כדי לדעת איך לשחק פוקר ומה החוקים יש ללמוד על הכללים השונים. כך לדוגמה, חוק ה-String Bet הוא אחד החוקים החשובים במשחקי פוקר, אך לא תמיד מוכר לשחקנים חדשים. חוק זה קובע כי על שחקן להכריז על סכום ההעלאה שלו בבת אחת ובאופן ברור. פירוש הדבר, שאם שחקן רוצה להעלות את ההימור ב-100, עליו להגיד "אני מעלה ב-100" ולא "אני מעלה ב-50… חכה, אני אעלה ב-100".

הטעם לחוק זה הוא למנוע מצב שבו שחקן "מבלבל" או מטעה את יריביו לגבי כמות הכסף שהוא מעלה בהימור. הכרזת סכום ההעלאה בצורה ברורה וישירה נותנת לכל המשתתפים תמונה הוגנת וברורה של מהלך המשחק. שחקנים חדשים לעיתים עוברים על חוק זה מבלי לשים לב, בעיקר אם הם נתונים תחת לחץ או מתלבטים כמה בדיוק להעלות.

עם זאת, שימוש בטכניקת String Bet עלול להיחשב כמרמה ואף להוביל לפסילת היד או ההשתתפות של אותו השחקן במשחק. לכן, חשוב להכיר את חוק ה-String Bet ולהקפיד להכריז על סכום ההעלאה בצורה ברורה וישירה. זה ימנע אי נעימויות, ישמור על הוגנות המשחק ויראה כבוד כלפי שאר המשתתפים. הבנה נכונה של החוק גם תסייע בקבלת החלטות טובות יותר במהלך המשחק.

משחקי פוקר

2: חוקי מיקום הדילר

חוק מיקום הדילר הוא אחד הכללים החשובים בחלק ממשחקי הפוקר. הדילר הוא האדם שאחראי על חלוקת הקלפים לשחקנים. במשחקים מסוימים, כמו טקסס הולדם, למיקום בו יושב הדילר יש השפעה על מהלך המשחק. זאת משום שהדילר תמיד מקבל את הקלפים שלו בסוף, לאחר שכל שאר המשתתפים כבר קיבלו את הקלפים שלהם והתחילו לשחק. כך יוצא שהדילר יכול להסתכל על המהלכים של שאר השחקנים לפני שמחליט כיצד לשחק את ידו.

זה נותן לו יתרון מסוים שיכול להשפיע על תוצאות המשחק. שחקנים חדשים לא תמיד מודעים לעובדה הזו. לפיכך, חשוב לדעת שלעמדה בה יושב הדילר יש חשיבות. בדרך כלל הדילר יושב בעמדה האחרונה, אך יש שולחנות בהם הוא נמצא בעמדה הראשונה או השנייה. מומלץ לבדוק היכן הדילר יושב לפני שמתחילים לשחק כדי להתכונן בהתאם.

 

3: ניקוד ידיים

חוק ניקוד הידיים הוא אחד הכללים הבסיסיים במשחקי פוקר שקובע מהי יד טובה ומהי יד חלשה. הוא מספק מערכת של ניקוד לשילובים השונים של קלפים שעשויים להופיע ביד של שחקן. לדוגמה, רביעייה (4 קלפים מאותו הערך) נחשבת כאחת מהידיים הטובות ביותר ומקבלת ניקוד גבוה. פלאש (5 קלפים בסוג אחד) גם נחשבת יד מצוינת. לעומת זאת, יד עם קלף גבוה יחיד מקבלת ניקוד נמוך.

הבנת מערכת הניקוד מסייעת לשחקנים להעריך נכונה עד כמה יד מסוימת חזקה או חלשה ביחס לידי היריבים. שחקנים מתחילים לעיתים אינם מכירים היטב את הניקוד וזה עלול לגרום לקבלת החלטות שגויות במהלך המשחק. לכן, חשוב ללמוד ולהבין כיצד מדרגים ידיים בפוקר על פי החוקים המקובלים.

 

4: חוקי ה-Side Pot

חוק ה-Side Pot הוא אחד הכללים המרכזיים במשחקי פוקר שקובע כיצד מחולק הפוט בין המשתתפים במצבים מסוימים. כאשר במהלך המשחק ישנן מספר העלאות ולא כל השחקנים בוחרים להמשיך ולהעלות, נוצר מצב שבו חלק מהכסף שהונח על ידי השחקנים הופך ל-Side Pot נפרד שרק מי שהשתתף באותה ההעלאה יכול לזכות בו בהמשך.

הבנה נכונה של מתי וכיצד נוצרים Side Pots חיונית כדי לדעת מהם הסכומים עליהם מתנהל המשחק ומי זכאי לזכות בחלקים השונים של הפוט. שחקנים חדשים לא תמיד מבינים היטב חוק זה.

משחקי פוקר

חברת קידום אתרים - סמל
חברת קידום אתרים

אנו חברה שיודעים לקדם אתרים ולהגיע למקום הראשון בכל נישא ובכל תחרות, החברה המובילה בתחום קידום אתרים במדינת ישראל.

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הפרטים

מאמרים נוספים בנושא
אין מספיק תנועה באתר?
כנראה שכמה קישורים ישפרו את המצב!
לטייל בחול
כללי
7 יתרונות ב ESIM-מול סים חו"ל אחר

בעולם המקושר של היום, שמירה על קשר בזמן נסיעה לחו"ל היא חיונית מסיבות אישיות ומקצועיות כאחד. אחד החידושים האחרונים בתעשיית הטלקומוניקציה שצבר פופולריות היא טכנולוגיית